DSC05485-001DSC05496-001rcs0403 rotátor02 rotátor01 rotátor04 rotátor

Technologie

Citlivé modulování dílčích vlastností karbonových lyží způsobuje, že mají lyže v určitých vlastnostech charakter závodních speciálů, ale přitom jsou relativně snadno ovladatelné i pro méně zkušené lyžaře..."

Jan Čermák, mistr republiky ve sjezdu 1965 a 1966 


 

Lyže RCS CARBONSKI dokonale skloubí nejmodernější technologické postupy s kvalitou ruční řemeslné práce.

Technologie a materiály... protože materiály a technologie jsou tím co nás zdobí, stojí v naší výrobně na prvním místě. Naše malosériové produkty zaujmou nejen neotřelým designem a vynikajícími jízdními vlastnostmi, ale zároveň obstojí i v nejextrémnějších podmínkách.

Základem dobré lyže je jádro a jeho profil. Pro naše lyže si jádro vyrábíme sami ze tří druhů kvalitního dřeva – pavlownie, jasanu a buku. Dřevo je pečlivě vybíráno tak, aby bylo co nejkvalitnější. Následně se dřevo zpracuje na lamely, ty se slepí k sobě a poté se frézuje profil jádra podle otestované šablony. Jádro našich lyží není pouze výplní mezi nosnými vrstvami konstrukce, ale má svojí důležitou roli v cíleném vytváření požadovaných kvalit karbonových lyží.
Na spodní a horní stranu jádra vrstvíme carbovový roving různými směry, podle požadovaných vlastností lyží. Každá lyže má 6 až 8 vrstev carbonové tkaniny od přední japonské firmy Toray. 

Na závěr lyže lisujeme technologií sandwich-sidewall, která se v historii výroby lyží ukázala jako zatím nejdokonalejší a která nejlépe ovlivňuje vlastnosti lyží. 


Trvanlivost... síla hrany 2 mm a výška skluznice 1,6 mm zaručuje lyžím RCS Carbonski delší trvanlivost, než sériově vyráběné lyže

 


 

Díky použití carbonu v nosné vrstvě je váha výrazně nižší, než u lyží bez vlákna. Proto jsou naše lyže snadno ovladatelné a jejich jízdní vlastnosti vynikající.

Hmotnost... použití karbonových nosných vrstev nám umožňuje výrazně šetřit hmotnost lyže při zachování vynikajících jízdních vlastností. Skládaný uhlíkový kompozit má příliš složitou strukturu, než aby rezonoval na určité frekvenci. Lehká špička a pata lyže navíc díky malým setrvačnostem ani nevyžaduje až tak výrazné tlumení, jaké dokáže karbonová konstrukce nabídnout.

Při jízdě určitě oceníte snazší ovládání lyží vyplývající z malých momentů setrvačnosti lehké špičky a patky.

 


 

RCS Carbonsky mají charakterové vlastnosti závodních speciálů a jsou snadno ovladatelné i pro méně zkušené lyžaře.

Podélná tuhost a torze... od začátku bylo jasné, že výborným vlastnostem uhlíkových vláken nemohou současně používané technologie konkurovat. Už první páry vyrobených lyží vykazovaly skvělou torzní tuhost, která je při použití šikmých rovingových vrstev samozřejmá. Po několika letech vývoje jsme došli k výrazněji tvarovanému jádru, které umožňuje dostatečný přenos síly i citlivé ovládání. V malé míře používáme také titanal ke zpevnění horních hran a zlepšení přenosu tlaku na hrany.